Co dál se svým životem?

3. února 2017 v 21:01 | Mea

Dá se říct, že jsem dneska (včera) díky rozhovoru s kamarádkou přišla na můj smysl života. Ach, přijdu si zpět na nohou a co víc, dnes má D. narozeniny a já mu popřála...


Ano, jednoduše jsem napsala klasickou klišé větu, on odepsal a poté jsem si ho s úsměvem na tváři zablokovala na dobro, jelikož už při psaní té zprávy jsem myslela na to, jak moc u prdele mi vlastně je a tohle dělám jen z dobré vůle a povahy... Zakopala jsem ho někam hluboko a odtud už se nevykope... V mé budoucnosti nikdo takový nemá místo. Přemýšlela jsem nad minulostí a to nad tou dávnou, kdy jsem Daniela neznala. Byla jsem tak spokojená a zvládala jsem žít sama se sebou, vždy jsem patřila k těm, co raději volí procházku o samotě, sport v jednom a podobně, jednoduše jsem v trávení volného času poměrně individuální a neprahnu po jiných. Bylo fajn se třeba vidět jedmou týdně s nějakou kamarádkou, či si se spolužačkami zajít na oběd. Ale vždy jsem spíše odpoledne trávila venku, samozřejmě jsem v tu dobu fanaticky hubla, chodila na procházky a byla sama se sebou. Někdy si jednoduše sama nahlas povídám sama se sebou. Je to divné a dělám to jen v opravdové samotě, ale mám pocit, že jsem byla sama sobě skvělou kamarádkou, a tu nikdo nikdy nenahradil. Tohle se vrátí. Prahnu po jaru, až ten sníh zmizí, bude lepší počasí a já opět budu trávit večery a podvečery mezi těmi našimi poli řepky a kukuřice, co tu máme za vesničkou, kam jsem ráda z města chodila. Jednoduše se snažím vyvrátit to, co jsem včera napsala. Nepotřebuji nikoho. Tedy kromě sebe, sebe potřebuju teď nejvíce. Vaše komentáře mi dost pomohly...♥ Říkala jsem si, jak by mi to asi mohlo slušet s jejich požadovanou vzhledovou úpravou... A světe div se, jsem nádherná :D (Požadovaná úprava kde? Samozřejmě u aerolinek Emirates)
zároveň jsem se zhrozila, že mají holky požadované přímo váhové limity a to podle bmi. Já se svými 171 cm budu tedy moct vážit pouze minimálně 59 kg pokud budu chtít jednou nastoupit. Počítala jsem to samozřejmě od 21 let, což je minimální požadovaný věk.
Chápete, že můžu prostě jen zhubnout max do 59? Jejich rozpětí je samozřejmě bmi 20-25.
Hej, momentálně i se svým ne moc pěkným a výstavním tělem mam 24,6...
♥ Jak mě to vůbec napadlo?
Nad tím, že bych chtěla být letuškou jsem přemýšlela už při výběru střední školy. Tenkrát byla Hanka o rok starší a lákala mě, abych šla s ni na cestovní ruch. Dnes proklínám, že jsem na tu školu nešla... Jelikož jsem vztahový idiot, což se teď dost projevuje, je mi asi z Hůry nadiktováno nežít moc v obklopení známých. (A teď nemyslím slavných osobností!) Jednoduše jsem včera po Skypu s mou od něco starší známou, co samozřejmě u Emirates dělá, řešila, jak skvělé řešení by to pro mě mohlo být. A od té doby na to pořád myslím. Asi jsem tuhle motivaci potřebovala. Učení a škola mě nebaví, nejsem moc zručná a jdou mi poměrně jazyky... Dobře, umím celkem skvěle anglicky, trochu francouzky a tady asi končím... :D Ale příští rok přijde Italština a na kurzech v USA chci studovat ruštinu. (Ach ten jazyk miluju.)
♥ Ta představa mě dostala. Díky tomu, že mám info o tom, jak se takový život žije, nemám vůbec z ničeho strach. Tedy jako asi až na brutální výběrové řízení, ale tak JSEM BOŽÍ.
♥ Po mém Au-pair programu, který se bude krásně hodit na životopise, znalosti angličtiny, skvělým vlastnostem a flexibilitě v oboru si myslím, že bych jednou za těch pár let mohla uspět. Tohle je práce, kde se dost střídá, prý je životnost běžné letušky tak tři roky, než si dá pauzu, jedná se o stresovou zátěž a dost z nich pak trpí nespavostí a podobně. Létala jsem měsíčně minimálně 2x za tátou do Mnichova a zpět do Prahy, takže letadlovou dopravu snad dostatečně znám. A nevím, jak bych se tedy potýkala s jejich spánkovým režimem, ale našla jsem jednoduše až moc kladů, které mě přesvědčily.
Věděly jste dámy, že mají zaměstnanci strašně hodně benefitů jako například slevy u Sephory a podobně? A on i ten život na luxusní noze láká. Třeba u Kuwait airlines zaručují 1 765 USD - hrubého. Vemte si, že bydlíte na hotelu, který vám platí z velké části společnost ( a opravdu to nevypadá jako na koleji v České Republice.) Jediné, na co vlastně dáváte náklady jste vy. Karolína (Emirates známá) přímo řekla, že jim pak nezbývá nic jiného, než se flákat na kosmetice, po drahých obchodech či rozhazovat za nové Apply. Jako já se za tohle klidně upíšu Ďáblu! No a Dubaj... Nebojím se rozhodně žádných bubu arabů, vlastně ráda poznávám kulturu a oni mají zvláštní. Celkově mě vždy etnika a náboženství poměrně zajímalo a s tím se váže asi nejdůležitější bod.
♥ Cestování zadarmo. Když opomenu to, že prostě mou větou bude: Bydlím v Dubaji.
Je tohle možnost, jak opravdu cestovat. Je jedno, kolik peněz za tu práci budu mít, znám sebe a za cestování hodlám mimo jiné makat jako Au-pair, cestování je samozřejmě hlavní důvod, proč chci jako Au-pair do USA. Asi bych se tam totiž jinak nedostala... :D
No existují lety, kdy se ani nikam z letiště nehnu, ale na druhou stranu třeba v asijských zemích či Austrálii se zůstává i několik dní, taktéž tomu je i v USA, záleží jaký typ letu to je a jak dlouho se letí, ale to je zbytečně moc vysvětlování. Jednoduše jsem hladová po poznání světa, kultur, jsem blázen do jiných zemí a není asi žádná, kterou bych nechtěla navštívit, kdysi jsem i prohlásila, že bych klidně ráda na Antarktidu... No jsem blázen...

♣ V konečném důsledku je to má ztracená motivace a důvod, proč se ted, dávám dohromady a hodlám žít. Tohle je život, který chci a který si pro sebe získám.

Takže plán na následující roky


léto-podzim 2017 - autoškola a dobročinná činnost ( už je to dlouho, co jsem chtěla dělat výpomoc ve školce, kde si naberu i hodiny. Druhou instituci chci vyzkoušet domov pro seniory, mám staré lidi rada, jsou pro mě inspirativní lidé, vždy si na to vzpomenu, když s někým takovým sedím například v autobuse. Není to dlouho, co mi jeden pán při cestě z nemocnice nadšeně vyprávěl o vnukovi mého věku, který se dostal na Vysokou technickou v Praze a popisoval, jak vnuk popisuje život a podobně. Takových zážitků mám hodně. Někdo by si mohl myslet, že jsou divní, ale já vždy doufám, že s něčím ten starší vedle mě přijde a cesta vždy rychle uteče.)
jaro 2018 - maturita & vyřizování přihlášky Au-pair
Podzim 2018 - odlet do USA (moc ráda bych se vypakovala někdy kolem narozenin, tudíž začátkem září, ale to záleží na rychlosti vybírání rodiny a podobně
Podzim 2019 - prodlužování nebo odlet do ČR
Podzim 2019/20 - CAE (C2) / CPE (C2) / jelikož jsem minulý rok složila úspěšně zkoušky B2, rozhodně chci pokračovat, certifikáty se vždycky hodí, ne? :D
Podzim 2019/20 - Ucházení se o práci u Emirates (to už mi bude buď 21 nebo 22)


♥ Samozřejmě nejvíc žeru tu jejich uniformu :D

Mea ^^
 


Komentáře

1 K. | Web | 3. února 2017 v 23:07 | Reagovat

Přečetla jsem všechny tvoje články a teda, musím říct, že my dvě toho máme tolik společného.
Počínaje stejným jménem kluka (já s D. teda nechodila, jen s ním udržovala intimní kontakt). Jako další je mým snem taktéž jet jako Au pair do USA, protože myslím, že jinak se do USA nepodívám a jako letuška u Emirates bych chtěla být taky!! :D Takže fakt mazec. Přeji ti, ať se ti vše splní! :)

2 Lexi | Web | 4. února 2017 v 10:35 | Reagovat

To je skvělý... já dělám to samý. Mám teda víc kamarádek u sebe , jako já, ale jinak to máme stejný. Ráda si s nimi povídám :D sama.
A taky, to seš ty? :O moc ti to sluší :)... taky jsem si říkala, že by bylo super být letuškou, abych se někam podívala :D :D ale ten váhový limit ne teda... zatím spadám do normy, ale nechci :) samozřejmě by šlo zase hubnutí určo líp, kdybych "nemohla zhubnout". Ale jednou jsem viděla letušku, co byla teda štíhlá dost. Tak nevím..:)

3 leanne | Web | 4. února 2017 v 10:53 | Reagovat

Jsem ráda, že to s D. máš za sebou. Blokace je fajn nápad, i když budeš mít nutkání sledovat jeho profil - stejně to nezobrazíš :)
Letuška je naprosto super nápad, taky jsem jí vždycky chtěla být. Na gymplu někdy ve třeťáku jsme ve fránině s učitelem řešili, co bychom chtěli být, všichni měli vysněné vysoké školy, práva, medicínu, a já jsem vyrukovala s tím, že bych chtěla být letuškou - učitel se na mě tvářil jak na kreténa, že to je náročná práce a špatně placená. Ale zrovna ty Emiráty jsou zlatej důl :D No ale ty kritéria jsou dost přísný, nemám na to váhu a hlavně mám tetování přesně na místech, kde by neměly být (krk, zápěstí, lýtko), tak z toho sešlo. Ale sen je to super a moc ti přeju, aby ti to vyšlo :) Jinak ruštinu jsem taky měla a je to skvělej jazyk, hrozně se mi líbí, takže do toho určitě jdi :) Azbuku se můžeš naučit sama už teď. No a co se týče té letušky, možná bys mohla zkusit nejdřív pracovat a nabrat zkušenosti u nějaké menší společnosti a pak budeš mít větší šanci u těch Emirátů :) Ale s tím ti asi líp poradí ta kamarádka, co tam dělá. Tak hodně štěstí!

4 Vivian. | Web | 4. února 2017 v 14:34 | Reagovat

Když se tak rozhlížím kolem, mám občas pocit, že všichni ví, co chtějí, jenom já v tom pořád nějak tápu. Doufám, že se ti to splní, jedna mi paní mi vykládala, že tam dělala její dcera a je pravda, že tam mají přísná měřítka, ale prý je tam velice spokojená :-)

5 Gold girl | Web | 4. února 2017 v 23:06 | Reagovat

tak v tomto ti držím palce :)
moja kamarátka ešte zo základnej školy robí presne toto (a vždy to bol aj jej sen) a svetu div sa, vážne je nadmieru spokojná a nevie si to vynachváliť aj vzhľadom na kolektív :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama